Anasayfa Haberler 1917 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? Konusu ve Oyuncuları

1917 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? Konusu ve Oyuncuları

Yazan: islamsaka
0 yorum

1917 Filmi ne zaman vizyona girecek? 1917 Film konusu ve oyuncuları gibi sorulara cevap ürettiğimiz yazımıza hoşgeldiniz. Öncelikle film konusu, oyuncuları ve senaryosu ile Avrupa’da ve Amerika’da oldukça iyi sonuçlar barındırıyor. Bu sonuçların yanında izleyicilerin yorumları da gayet pozitif. Yani karşımızda birinci dünya savaşını etkileyici bir şekilde anlatan bir film var. Eltilerin Savaşı Filmini Kaç Kişi İzledi? Oyuncuları Kimlerdir? yazımıza da göz atmayı unutmayın. Ayrıca facebook sayfamızı takip ederek son yayınlanan içeriklerden hemen haberdar olabilirsiniz.

1917 Filmi ilk olarak Londra’da 4 Aralık 2019 tarihinde gösterime girdi ve bundan 21 gün sonra 25 Aralık 2019’da Amerika Birleşik Devleterinde izleyiciye sunuldu. Daha sonrasında 10 Ocak 2020 tarihinde Birleşik Krallığın tüm bölgelerinde gösterime girmeye başladı. Genel olarak filmin dünya çapında gösterime girmesi oldukça gecikti denilebilir. Genelde bir yapımın prömiyeri yapıldıktan kısa bir süre sonra tüm dünyada olmasa bile ülkemiz dahil birçok ülkede vizyona giriyor. Bu orantıda dağıtımcının yaşadığı problemlerden midir yoksa filmin başarılı olup olamayacağı konusunda tartışmalardan mıdır bilinmez süreç epey genişledi. İlaveten dağıtım aşamasında ufak tefek dedikleri problemler yaşandığını direkt filmin yapımcılarının verdiği bilgilerden dolayı biliyoruz.

Ne Zaman Vizyona Girecek?

1917 Filmi 21 Şubat 2020 tarihinde Türkiye’de tüm sinemalarda vizyona girecek. Dram, tarihi, savaş filmi kategorilerinde izleyiciyle buluşacak olan filmin yönetmenliğini Sam Mendes yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda filmin senaryosunu Krysty Wilson-Cairns ile birlikte yazmıştır. Vizyona girdiğinden beri toplamda $125.862.909 hasılat elde etmiştir. Türkiye’de Pinema dağıtım şirketiyle anlaşılmış ve dağıtımı bu şirket tarafından yapılacaktır.

1917 Film Oyuncuları

George MacKay
Lance Corporal William Schofield
Dean-Charles Chapman
Lance Corporal Thomas Blake
Mark Strong
Captain Smith
Andrew Scott
Lieutenant Leslie
Richard Madden
Lieutenant Joseph Blake
Claire Duburcq
Lauri
Colin Firth
General Erinmore
Benedict Cumberbatch
Colonel Mackenzie

1917 Film Konusu

1917 filmi, 1. Dünya Savaşında müttefik askerlerin ve kendilerinin hayatını etkileyecek düzeyde bir mesaj iletmekle görevli iki askeri konu alıyor. Cephede Kıdemsiz Onbaşı olarak görev yapan Schofied ve Blake gerçekleştirmesi neredeyse imkansız olan bir görev alırlar. Görevleri, aldıkları haberi düşman birliklerinin içinden geçerek zamanında ulaştırmak. Böylece birçok askerin hayatını kurtarmak. Aynı zamanda bu kurtarılacak askerlerin içinde Blake’in kardeşi de vardır. Bu yüzden bu görevi tamamlamak Blake için çok daha önemlidir. Bu uğurda ikilinin başına gelecekleri hep birlikte izleyip göreceğiz.

Benzer Gönderiler

Bir Yorum Bırak