Anasayfa Haberler Matrix 4 İçin San Francisco’da Çekimler Başladı

Matrix 4 İçin San Francisco’da Çekimler Başladı

Yazan: islamsaka
0 yorum

Matrix 4 için çanlar çalmaya başladı. San Francisco sokaklarında film için çekimlerin başladığını bir twitter gönderisiyle öğrenmiş olduk. Gönderide Keanu Reeves’i ve Lana Wachowski görmekteyiz. Uzun bir zamandır sesi soluğu pek çıkmayan Wachowski Matrix serisini yazmaya ve yönetmeye kaldığı yerden devam etmeye başladı. Birçok yetenekli oyuncuyu bu yapım için aynı kefede buluşturan Wachowski daha önce bu konuyla ilgili “Çok heyecanlıyım, umarım güzel bir iş ortaya çıkar” demişti. 1917 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? Konusu ve Oyuncuları yazımıza da göz atmayı unutmayın. Ayrıca facebook sayfamızı takip ederek en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz.

Matrix 4 filminin The Matrix Revolutions (2003) filminden sonra nasıl devam edeceği hala merak konusu. Özellikle Neo ve Trinity’nin hikayeden ayrılış biçimlerini düşünecek olursak açıkçası bu, oldukça zor olacak gibi duruyor. Hikayeye düzgün adapte edilemeyecek olmaları senaryo bazında kopukluk yaratacaktır. Ve sinema kurtları bu hatayı asla göz ardı etmeyeceklerdir. Bu yüzden hem senarist hem yönetmen Wachowski’nin konuyla ilgili detayları en ince şekilde işlemesi gerekebilir.

Matrix 4 filminin oyuncuları arasında Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Jada Pinkett Smith başı çekiyor. Bunun yanında kadroya Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Toby Onwumere ve Yahya Abdul-Mateen II gibi isimlerde dahil oldu. Ayrıca filmin 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenmektedir.

Matrix 4’ün çekimlerine başlandı ismiyle başlık atmamıza sebep olan videoda görebildiğimiz kadarıyla Reeves Neo’nun deri paltosu ve siyah gözlüğüyle görünmemektedir. Bunun yerine günlük kıyafetlerle etrafı inceleyen bir adam görmekteyiz. Matrix serisinde hep karşılaştığımız gerçeklik sahnelerinin çekildiğini bununla birlikte anlamış oluyoruz. Stil olarak Reeves, John Wick serisindeki saç stiline sahip. Buna bakacak olursak Wachowski, Matrix serisine yeni bir temel atıyor. Serinin diğer filmlerinin aksine çok daha farklı bir atmosfere ve konu bütünlüğüne sahip bir film izleme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Matrix 4 Çekimlerinden Küçük Bir Kesit

Play Video

Keanu Reeves Kimdir? Hangi Filmlerde Rol Almıştır?

Matrix 4 filminde Neo karakterini canlandıracak Keanu Reeves 2 Eylül 1964 yılında doğmuştur. Aslen Lübnan’lı olan başarılı aktör Kanada’da büyümüştür. Annesi İngiliz, babası Çin asıllı Havai’li kendisi de Kanada’da büyüdüğü için 3 ülkenin vatandaşlığına sahiptir. Bugüne kadar 30’u geçkin yapımda yer almıştır fakat biz onu John Wick serisinden tanıyoruz. Şimdide Matrix’in devam filminde başrol oynayacak başarılı aktör kariyerinde oldukça başarılıdır.

Benzer Gönderiler

Bir Yorum Bırak