Anasayfa Film İncelemesi Film İncelemesi: Pain & Gain (Zor Kazanç)

Film İncelemesi: Pain & Gain (Zor Kazanç)

Yazan: islamsaka
0 yorum

Film İncelemesi: Pain & Gain (Zor Kazanç)

Bugün ki film incelemesi 54 yaşındaki Michael Bay’ın yönetip Christopher Markus ve Stephen McFeely’nin yazdığı Pain & Gain (Zor Kazanç) üzerine olacak. Filmin Amerika kıtasından çıkan diğer filmlere göre çokta yüksek bütçeli sayılmasa da Donald De, Line Michael ve Bay Ian Bryce olmak üzere 3 yapımcı tarafından finanse edilmiştir. Michael Bay’dan bahsetmek gerekirse kendini Transfomers serisi, Arınma Gecesi serisi, Ninja Kaplumbağalar gibi filmlerde gözümüze çarpan mavi gözlü, sempatik bir o kadarda tatlı bir yönetmendir. Pain & Gain filminde de ne sınıfta kalmıştır ne de büyük bir sıçrama yapmıştır. Bu film incelemesi benim için diğerlerine kıyasla biraz daha eğlenceli geçiyor çünkü film genel olarak aksiyon sahneleri içerse de bu kategorinin yanında dram ve komedi kategorilerinde de değerlendirilmektedir. Sizlere en iyi film incelemeleri vaat ediyoruz.

Pain & Gain (Zor Kazanç) Yönetmeni

Michael Bay Pain & Gain (Zor Kazanç) Film Yönetmeni

Atmosfer – En İyi Film İncelemeleri

Pain & Gain (Zor Kazanç) Atmosfer

Film genellikle açık ve güneşli mekanlarda geçiyor. Her ne kadar filmin genelinde bir bahar havası esintisi olsa da karakterlerimizin kurban olarak seçtiği kişileri kapattıkları oldukça büyük, eski bir depo bu betimlemeye uymuyor. Fakat her aksiyon filminin olmazsa olmazlarından olan kapalı mekanları tabii ki eleştirecek değilim. En iyi film incelemeleri bizde hazırlanır, sizin için.

Filmin atmosferinden midir bilinmez ama film genellikle izleyiciyi boğmayacak, olabildiğince kasvetten uzak, eğlenceli bir dille ve kurguyla hazırlanmış. Mekan geçişleri ise Michael Bay’in tecrübesinden olacak olmalı ki oldukça uyumlu yer yer yumuşak yer yer sert sarmallaştırılmış. İsterseniz film incelemeleri kategorisinden diğer incelemelere de göz atarak başka bir kategoride bulunan veya istediğiniz tarzda bir film bulabilirsiniz.

Film o kadar mizahi, seviyesiz, rahat, eğlenceli, samimi, absürt, atonal ve düşüncesiz ki kendini sürükleyici yapan, merak uyandıran özelliklerini de tam anlamda buradan aldığını söyleyebilirim. Açıkçası film incelemesi yapmayı benim için kolay hale getiren özelliklerden birisi de bu.

Oyuncular – En İyi Film İncelemeleri

Pain & Gain (Zor Kazanç) Oyuncular

Bu yapımda karşımıza ana karakter değil ana karakterler çıkıyor. Mark Wahlberg’in Daniel Lugo karakterini, Dwayne Johnson’ın Paul Doyle karakterini, Anthony Mackie’in Adrian Doorbal karakterini canlandırdığı filmin ana karakter listesi oyuncu kimyası bakımından cuk oturmuş diyebiliriz. Daniel Lugo karakteri ekibin lideri ve kazanan çocuğu, Adrian Doorbal karakteri kazanandan nemalanmaya çalışanı, Paul Doyle ise grubun en duygusalı, saf kalplisi ve dengesizi. En iyi film incelemeleri sitemizde yer almaktadır.

Oyunculuk bakımından her biri birbirinden güzel olsa da benim favorim Dwayne Johnson tarafından canlandırılan Paul Doyle karakteri. Doyle’ın samimi, içten bir o kadarda kolay yönlendirilebilir yapısı filme ayrı bir güzellik katmış. Johnson’ı genellikle aksiyon filmlerinde ana karakter, yan karakterlerden birisi olarak görmeye alışmışsanız bu hali oldukça sempatik gelecektir. Filmdeki performansını da göz önünde bulundurunca bu karakterin altından gayet güzel kalktığını görebiliyoruz. En iyi film incelemeleri sitemizde yer almaktadır.

Konusu

Pain & Gain (Zor Kazanç) Konusu

Daniel Lugo ve Adrian Doorbal ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan, burada kendini vücut geliştirmeye adamış, aynı zamanda vücut geliştirme merkezinde çalışan iki yakın arkadaştır Bir gün Lugo, özel müşterisi Victor Kershaw (Tony Shalhoub) ile vücut geliştirme merkezinde konuşurken Kershaw’ın anlattıkları üzerine hayatında yeni bişey deneme kararı alır. Konuşmacının Johnny Wu (Ken Jeong) olduğu etkinliğe giderek hayalini kurduğu Amerikan Rüyasında kazanan olmak için fikirler yürütmeye başlar. Bunun sonucunda müşterisi Kershaw’ı kaçırıp mal varlığını üstüne devretme fikrini bulur. Fakat bunu yalnız yapamayacağını anlayan Lugo arkadaşı Doorbal’a fikrinden bahsederek kazanan mı kaybeden mi olmak istiyorsun seçeneklerini sunar. Doorbal, Lugo’nun teklifini kabul eder ama hala ekip bu işi yapabilmek için küçüktür. Birkaç gün sonra Paul Doyle hapishaneden yeni çıkmış bir işsiz olarak Lugo ve Doorbal’ın çalıştığı salona iş başvurusunda bulunur. En iyi film incelemeleri sitemizde yer almaktadır.

Başvuru sırasında Doyle ile konuşan Lugo ekibe katılacak 3. kişinin Doyle olduğuna karar verir. Bir süre sonra durumu Doyle’a açıklar. Doyle ilk başta kabul etmese de yaşadığı hayatı bir yana bırakıp refah düzeyini arttırmak ister ve ekibe katılır. Planlar hazırlanır ve denenmeye başlanır. En sonunda bir plan tutar ve ekip Kershaw’ı kaçırarak Kershaw’ın mal varlığına konma işini zamana yayarak gerçekleştirmeye başlar.

Film 1990 yıllarında gerçekleşmiş gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş. Filmin outrosunda da filmde ki karakterlerin gerçek hayatta ki karşılıkları yayınlanmıştır. Eğer hoşunuza gittiyse aşağıda ki paylaşım butonlarından film incelemesini paylaşabilir yahut film incelemeleri kategorisine giderek diğer incelemelerimi de okuyabilirsiniz. En iyi film incelemeleri sizin için hazırlanmaktadır. Beraber büyüyelim!

Bu incelemenin diğer kopyası da tumblr hesabımızda paylaşılmaktadır.

Benzer Gönderiler

Bir Yorum Bırak