Anasayfa Haberler Rise of Empires: Ottoman İçin Birkaç Gün Kaldı

Rise of Empires: Ottoman İçin Birkaç Gün Kaldı

Yazan: islamsaka
2 yorum

Rise of Empires: Ottoman, son günlerde internet dizi yayıncılığı konusunda Türk yapımı olup dikkat çeken son dizilerden birisi. Netflix tarafından tanıtılmasıyla birlikte ilgi odağı haline giren dizi, Osmanlı İmparatorluğunun tarihini anlatmaktadır. Anlatılan dönem Fatih Sultan Mehmet dönemi olmakla birlikte Netflix cephesinden gelen bilgiye göre kendisi 6 bölüm sürecek bir mini dizi.

Netflix resmi medya kanalları üzerinden duyurulduktan sonra Imdb cephesinde de yankı uyandırdığından dolayı yabancı izleyiciler de ‘çağ kapatıp, çağ açan’ Osmanlı sultanını izlemek için merakla bekliyorlar. İsterseniz ilk önce dizinin Netflix tarafından yayınlanan resmi fragmanını izleyip, üzerine konuşalım.

Rise of Empires: Ottoman Resmi Fragman

Rise of Empires: Ottoman Fragman
Play Video

Rise of Empires: Ottoman, kategori olarak tarih – kurgu kategorilerinde yayına girecek bir Netflix mini dizisidir. 1 sezon sürecek dizi, platform üzerinden 6 bölüm halinde yayınlanacak. Senaryosu ünlü Profesör Celal Şengör tarafından yazılmış ve Emrah Safa Gürkan bu süreçte kendisine danışmanlık vazifesi altında yardımcı olmuş. Karga Seven Pictures ve STX Entertainment olarak iki yapım şirketi tarafından oluşturan projenin yapımcıları Kelly McPherson, Emre Şahin ve Sarah Wetherbee’dir. Gerçekliğin hat safhaya oluştuğu bu içeriği izlenebilir hale getirebilmek için kurgu tarafında Alex Durham ve Alessandro Soares birlikte çalışmışlar. Hikaye tarzında bir anlatıcılık görevi üstlenen Halit Ergenç‘in ismi ise projenin son zamanlarında kesinleşmiştir. Bana sorarsanız böyle bir konuyu en iyi Halit Ergenç’in sesinden dinleyebiliriz.

Rise of Empires: Ottoman

Oyuncuları

Rise of Empires: Ottoman dizisi, birbirinden değerli ve yetenekli oyunculara yer sahipliği yapıyor. Tartışmasız yapımın kalitesini arttıracağını düşündüğüm oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri izlemek için sabırsızlanıyorum.

Dizi oyuncuları şunlardır:

 • Cem Yiğit Üzümoğlu (Fatih Sultan Mehmet)
 • Tuba Büyüküstün (Mara Hatun)
 • Damla Sönmez (Ana)
 • Osman Sonant (Loukas Notaras) 
 • Selim Bayraktar 
 • Birkan Sokullu
 • Ushan Çakır
 • Tolga Tekin 
 • İlayda Akdoğan 
 • Tommaso Basili 
 • Charles Dance
Rise of Empires: Ottoman

Dizi, eğer her şey yolundaysa harika bir yapım olacak gibi duruyor. Fakat beklediğimiz gibi gelmeme ihtimalide mevcut. Her ne olursa olsun konu ve senaryo ilişkisinin tamamlanmış olması, bu mini diziyi izlenebilir hale sokmak için yeterli olacaktır.

Dizinin çıktığı gün sitemizde incelemesi paylaşılacaktır. İncelemenin yazıldığından anında haberinizin olması için instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın. Son film incelememizin Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi üzerinedir, okumayı unutmayın.

Benzer Gönderiler

2 yorum

Gürkan Aksoy 21 Ocak 2020 - 13:44

Gerçekten bu tarz konularda Netflix’de ve Türklerle beraber yapılan bir dizinin tutması gerekiyor.

Cevap Ver
islamsaka 21 Ocak 2020 - 20:28

Tüm dileklerimiz bunun üzerine. Fakat yazıda da belirttiğim gibi umarım bizi yanıltmaz.

Cevap Ver

Bir Yorum Bırak