Anasayfa Film İncelemesi Film İncelemesi: Wind River (Kardaki İzler)

Film İncelemesi: Wind River (Kardaki İzler)

Yazan: islamsaka
0 yorum

Wind River (Kardaki İzler) – Film İncelemesi

Wind River (Kardaki İzler) Film İncelemesi

Wind River (Kardaki İzler) Film İncelemesi

Bugün ki film incelemesi gerçek olaylardan esinlenerek çekilmiş Wind River yani Türkçeye çevrilmiş hali Kardaki İzler filminin üzerine olacak. Filmin senaryosunu 12 Savaşçı, Sicario 1 ve 2, Yellowstone ve White Rush filmlerinin de senaryosunu yazmış olan hem oyuncu hem senarist Taylor Sheridan yazmıştır. Son dönemde oldukça popüler olan filmlerin senaryolarında mürekkebi bulunan Taylor Sheridan bu filmde de yeteneğini bir kez daha bizlere sergiliyor. Film incelemeleri yazan yabancı medya kuruluşlarından da puan alan senaristin Those Who Wish Me Dead isimli filmi 23 Ekim 2020’de vizyona girecek. Buna benzer filmler, film incelemeleri kategorisinde sizi bekliyor!

Atmosfer

Wind River (Kardaki İzler) Atmosfer

Wind River (Kardaki İzler) Atmosfer

Wind River (Kardaki İzler) filmi atmosfer bakımından biraz durağan, yavaş ilerleyen, hüzün nesnelerini barındıran kara yeni kara bir film (neo noir). Özellikle filmin başından 40. dakikasına kadar betimlenmeye çalışan atmosfer, kış gibi oldukça duygusal anlamda kapalı bir mevsimi de içine katarak bahsettiğim yavaş ilerleyen ve hüzün nesneleri barındıran tanımlamalarını boşa çıkartmıyor. Filmin tamamı bu atmosfer altında ilerlese de suç ile ağır dramın harmanlamasını oldukça güzel başarmış Taylor Sheridan yönetmenlik konusunda da hatırı sayılır bir iş çıkartarak zaman kaybı bir filmden ziyade merak uyandıran, gizemli bir film ortaya çıkartabilmiş. Fakat genel olarak filmde heyecan arayanların başka film incelemelerimize göz atmasını tavsiye ederiz çünkü filmin geneline hakim olan bir hareketsizlik söz konusu. Film incele başlığı altında istediğiniz tüm filmleri tarafımıza ileterek incelenmesini önce çekebilirsiniz.

Oyuncular

Wind River Oyuncular

Wind River Oyuncular

Filmde rol alan oyuncuların her biri farklı bir yıldız. Saymakla bitmez tabi ki ama Cory Lambert karakterini canlandıran Jeremy Renner, Natalie karakterini canlandıran Kelsey Chow, Martin Hanson karakterini canlandıran Gil Birmingham, Wilma Lambert karakterini canlandıran Julia Jones işlerini gayet güzel yapıyorlar. Oyunculuk anlamında eksiği yok diyebileceğim Wind River filminde en çok gözüme çarpan kişi ise Elizabeth Olsen’di. Olsen, müthiş oyunculuğunun yanında senaryonun da getirdiği araştırmacı, gözlemci ve atılgan kişiliği sayesinde hemen hemen birçok sahnede boy gösteriyor. Tabi ki Renner’i de unutmamak lazım. Film incelemeleri konusunda da bu tip oyunculuklarla bezenmiş filmler bize oldukça yardımcı olmaktadır. Senaryonun üstüne yüklediği sorumluluklardan film karesi içerisinde bir kez dahi feragat etmemiş ve Olsen ile oldukça güzel bir ikili olmuştur.

Genel anlamda filmin oyuncuları güzel performans sergileyerek bizi konudan uzaklaştırıp başka anlamlar aramaya itmeyerek, filme güzelce odaklanmamızı kolaylaştırmıştır.

Konusu

Wind River Janne Banner Elizabeth Olsen

Wind River Janne Banner Elizabeth Olsen

Olaylar, Cory Lambert’in iz sürerken bir kadının donmuş cesedini bulmasıyla cereyan ediyor. Yetkili birimler tarafında araştırma ve soruşturma işlemleri ilk önce yerel polise daha sonrada FBI’a geçer. FBI olaya Jane Banner’ı (Elizabeth Olsen) atar ama atadığı ajan oldukça acemi ve deneyimsizdir. Bunun üzerine yerel polis Banner’a yardımcı olması için iz sürmekte usta olan Cory Lambert’i gönderir. Her ne kadar sorumlu Jane Banner olsa da olayı çözmek Lambert’a kalır.

Film incelemeleri sizin bizlere film incele başlığı altında gönderdiğiniz maillere, mesajlara göre öne alınmaktadır. Bu yazının aynısını paylaştığımız tumblr hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Benzer Gönderiler

Bir Yorum Bırak